LG 3D SHOW - Skwer Hoovera Warszawa

Klient: LG
Opis:

14 kwietnia 2011 roku LG przygotowało na Skwerze Hoovera w Warszawie pierwszą w Polsce prasową prezentację nowej linii inteligentnych telewizorów
LG Cinema 3D. Telewizory z serii LW6500 zostały
po raz pierwszy pokazane na targach CES
w Las Vegas w tym roku i jako pierwsze na świecie otrzymały certyfikat "Flicker Free", przyznany przez organizacje Intertek i TÜV.

Na czym polega zapowiadana przez LG rewolucja w 3D? To panel FPR (Film-type Patterned Retarder), który optymalizuje separację obrazu dla lewego i prawego oka. Następnie obrazy są filtrowane przez specjalnie zaprojektowane okulary. Technologia LG CINEMA 3D nie wymaga dotychczas stosowanych specjalnych okularów migawkowych (tzw. shutter glasses), więc obrazy wyświetlane na ekranie telewizora LW6500 są całkowicie pozbawione efektu migotania. To właśnie rozwiązanie zaowocowało certyfikatem "Flicker Free" (Wolny od efektu migotania).
Nowe okulary LG są pozbawione wszelkich części elektrycznych, nie generują fal elektromagnetycznych i nie trzeba ich ładować oraz synchronizować, więc widzowie mogą oglądać filmy na ekranie pod dowolnym kątem. Ważą tylko 16 gramów. Są też o wiele tańsze od dotychczasowych okularów do telewizorów 3D, co może wpłynąć na zwiększenie popularności technologii 3D TV w naszych domach.